W warsztatach może wziąć udział 8 osób. Zapewniamy zakwaterowanie i posiłki w naszym ośrodku.
Anna Bartosik- jubiler z zawodu, zajmuje się tworzeniem biżuterii (beading, mikromakrama, miedź), szydełkowaniem, robieniem
na drutach, makramą, tkactwem, patchworkiem, szyciem, haftem koralikowym, dekoracjami wnętrz, ozdobami
świątecznymi, wyplataniem wianków, wykonywaniem świec, mydeł i kosmetyków naturalnych.
Biżuteria sutasz to artystyczna forma biżuterii rękodzielniczej, wykonywana techniką polegającą na
zszywaniu cienkich, płaskich sznurków zwanych sutaszem. Podstawą biżuterii są symetryczne lub
asymetryczne kompozycje, w których sznurki sutaszu oplatają kamienie naturalne, kaboszony,
kryształy, guziki lub koraliki. Kurs przeznaczony jest dla osób początkujących i nie wymaga wcześniejszego doświadczenia.
Program warsztatów:
Wprowadzenie do techniki sutaszu
Omówienie materiałów i narzędzi
Podstawowe ściegi i techniki zszywania sutaszowych sznurków
Zasady symetrii i kompozycji wzoru
Dobór kolorów i łączenie materiałów
Wykonanie własnego projektu biżuterii sutaszowej
Oprawianie kaboszonów, kamieni i kryształów
Tworzenie elementów dekoracyjnych z koralików
Wykańczanie biżuterii (podszywanie filcem/skórką, koralikami, montaż zapięć)
Zasady estetyki i trwałości wyrobów
Harmonogram:
Warsztaty rozpoczynamy o godzinie 10:00 pierwszego dnia (zakwaterowanie od godziny 9:00). Spotkanie organizacyjne o godz.9:30, pierwsze warsztaty od 10:00 do 13:30, następne 14:30-18:00.
W kolejnym dniu:
8:30 śniadanie
10:00-13:30 warsztaty
13:30 Obiad i przerwa
14:30 – 18:00 warsztaty
Zakwaterowanie, wyżywienie i transport
Uczestnikom zapewniamy nocleg i pełne wyżywienie. Kursanci będą zakwaterowani na terenie ośrodka. Zapewniamy transport z i na stację PKP Pilawa.
Informacje dla uczestników:
- Osoby przyjeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie godziny przyjazdu w karcie zgłoszeniowej i kontakt 60 minut przed przyjazdem (502 364 517).
- Podróżujących samochodem prosimy o upewnienie się, że jadą do Pilawy w woj. mazowieckim (są dwie miejscowości o tej samej nazwie).








