Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 18:44

Warsztaty ,,KREATYWNIE - to znaczy jak?''

Warsztaty ,,KREATYWNIE - to znaczy jak?''

Koszt: 1500,00 zł

Prowadząca: Paula Jaszczyk

W warsztatach może uczestniczyć 8 osób.

Warsztaty „KREATYWNIE - to znaczy jak ?” Być kreatywnym to być asertywnym. Być asertywnym to dbać o przestrzeń na własną kreatywność. Ta przestrzeń, dla każdego będzie inna i zrozumienie tego jest bardzo ważne. Nie można tej przestrzeni oceniać, krytykować. Kreatywność, to też dbanie o swoje granice - w domu / rodzinie, w pracy, w relacjach ze znajomymi, we własnej głowie, bo tam mieszka najzdolniejszy niszczyciel kreatywności - wewnętrzny krytyk. Jeden z największych wrogów kreatywności. Tematy, które poruszymy na warsztatach to, cechy i narzędzia kreatywności, umiejętności, mocne strony, wrogowie kreatywności, zainteresowania. Omówimy systemy emocjonalne, style myślenia i ich wpływ na kreatywność. Omówimy techniki doraźnego wychodzenia ze stresu oraz działania wspierające kreatywność z zakresu praktyki uważności (mindfullnes) w ramach technik relaksacyjnych. Warsztaty będą zawierać elementy teorii i ćwiczenia. Ponieważ kreatywność składa się z wielu elementów, warto je poznać, zrozumieć i wiedzieć jak z nimi pracować. Zapraszam Was do spojrzenia na kreatywność z nieco szerszej perspektywy, bo to nie tylko twórczość, to sposób bycia. To podejście do codziennych czynności jak zarządzanie czasem, budżet domowy czy porządek w szafie, aż po rzeczy bardziej wzniosłe czy piękne. Każdy może być kreatywny, ale każdy na swój sposób. Warto ten sposób poznać i z niego korzystać. Na kursie ustalimy jakie są Wasze mocne strony, które będą filarem wspierającym działania. Dowiemy się jacy są wrogowie kreatywności i jak z nimi pracować, żeby nie odciągali Was od chęci kreowania. Ustalimy jakie są Wasze zainteresowania i zbudujemy na nich plan na realizację pomysłów mniejszych i większych. I z całym tym zestawem wrócicie do domu wiedząc o tym co was wspiera, jak pracować z tym co nie wspiera i czym chcecie się zająć. Ta wiedza pozwoli Wam na stworzycie przestrzeni, w której kreatywność zamieni się w ciekawość i działanie. A to największa dobroć jaką przynosi kreatywność.

Paula Jaszczyk - artysta plastyk, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Warsztaty „Kreatywnie - to znaczy jak?” - powstały na bazie mojego wieloletniego doświadczenia twórczego i pedagogicznego. W 2005 roku ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Malarstwa, w 2010 roku obroniłam doktorat na Wydziałe Grafiki (ASP w W-wa) a w 2020 roku habilitację na ASP we Wrocławiu. Zajmuję się malarstwem figuratywnym i abstrakcyjnym, tworzeniem multimedialnych form przestrzennych i koncertów multimedialnych. Działam na pograniczu obrazu dwu i trójwymiarowego, na pograniczu plastyki i muzyki, na pograniczu bezruchu i ruchu. Od 2006 roku pracują na rodzimej uczelni, na Wydziale Sztuki Mediów. Twórczość i praca ze studentami wymagają wiele kreatywności - bez ciekawości i działania, nie mogłabym funkcjonować. Warsztaty powstały również na bazie wiedzy zdobytej podczas kursów, które odbyłam w temacie treningu twórczości, zarządzania emocjami i stresem, psychologii twórczości czy psychologii pozytywnej oraz na bazie różnorodnych książek, o których będę opowiadać i zachęcać do korzystania z nich. Jestem artystą plastykiem i pedagogiem, ale od wielu lat interesuję się psychologią i widzę jak bardzo może wspierać wszelkie działania, w tym kreatywność. Warto korzystać z jej zasobów. Te warsztaty to nie podnoszenie kwalifikacji, to nie terapia - to miejsce, w którym zobaczysz jak wiele elementów musi się spotkać, żeby kreatywność mogła być wsparciem przynoszącym radość. Poszukuję, łączę, przekraczam granice, rozwijam się. Te warsztat powstały właśnie dzięki temu. Nadszedł czas, żeby pokazać, że kreatywność to świat pełen nieoczywistych ścieżek, na które warto świadomie wejść. Świadomie - właśnie do tego chcę Was zaprosić. 

Osoby biorące udział w warsztatach otrzymają dyplom ukończenia warsztatów.

 

Harmonogram szkolenia: 

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). 

15:00 - 18:00 warsztaty - pierwsze spotkanie - 3 godziny 

18.00 kolacja 

19.00 - 20.00 warsztat - 1 godzina 

Dzień 2 i 3:

8:30 śniadanie 

9:30 -13:30 warsztaty - 4 godzinny 

13:30 obiad i przerwa 

15:00 – 18:00 warsztaty - 3 godzinny 

18:00 kolacja 

19.00 - 20.00 warsztat - 1 godzina 

Dzień 4: 

8:30 śniadanie 

9:30 -13:30 warsztaty - 4 godzinny 

13:30 obiad i wyjazd

Zajęcia warsztatowe trwają do południa, a ostatnim posiłkiem jest obiad. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Uczestnikom warsztatów zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. 

 

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.

Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.

 

Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK

Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 300,00 złotych.

 

Dane do przelewu:

Konto bankowe

Santander Bank Polska

63 1090 2590 0000 0001 3239 4842

Stowarzyszenie Akademia Łucznica

Łucznica 12    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.

Np:  „Marianna Kowalska  kurs Wikliny I st. 5-10.01.2021”

 

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu.

 

Serdecznie zapraszamy.



Podziel się
Oceń