Najczęściej zadawane pytania

 Cennik Akademii Łucznica   <<< koszty wynajmu sali, pobytów indywidualnych, dodatkowych posiłków itp.

 

Czym jest Akademia Łucznica?

 • Akademia Łucznica to Placówka Kształcenia prowadzona przez Stowarzyszenie o tej samej nazwie. Osoby dorosłe uczestniczące w szkoleniach uzyskują kompetencje zawodowe w wybranym obszarze rękodzieła artystycznego. Technik rękodzielniczych uczymy też dzieci, młodzież, seniorów w ramach zielnych szkół lub pobytów jednodniowych.

Gdzie znajduje się Łucznica?

 • Łucznica znajduje się w powiacie Garwolińskim, Gmina Pilawa. 55 km na południe od Warszawy.

Jak do Państwa dojechać?

 • Łatwo jest dojechać pociągiem z Warszawy do stacji PILAWA. To stacja w połowie drogi między Warszawą a Lublinem - obfituje w dużą ilość połączeń. Obecnie linia kolejowa jest w remoncie, Po jego zakończeniu (około 2021) podróż z Warszwy do Pilawy skróci się do 40 minut (dla pociągów expresowych). Z Pilawy kursanci są odbierani naszym samochodem służbowym. Prosimy o kontakt przynajmniej na godzinę przed przyjazdem pociągu. Odległość z Pilawy do Łucznicy wynosi mniej niż 5 km.
 • Dojazd własnym samochodem nie nastręcza trudności. Trasa nadwiślańska charakteryzuje się spokojnym ruchem, dojazd z Warszawy trwa około godziny. Podobnie z Lublina dzięki autostradzie. Autokarem około 30 minut dłużej. W nawigacji koniecznie proszę wpisać ŁUCZNICA (są przynajmniej dwie Pilawy w województwie mazowieckim)
 • Otwarcie na koniec roku 2020 mostu południowego, i jego połączenie z trasą lubelską sprawiło że obecnie jest to najszybsza trasa dojazdowa do Łucznicy. Czas dojazdu skrócił się do 30 minut dla prawobrzeżnej Warszawy.. Z trasy lubelskiej należy zjechać przed Garwolinem w prawo, Zjazd na Lipówki - Pilawa.

Czy można do Państwa przyjechać z wycieczką szkolną?

 • Tak, zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą w dziale: Wycieczka jednodniowa lub Zielona Szkoła

Czy można zamówić warsztaty dla osb niepełnosprawnych?

 • Tak, nasi Instruktorzy od lat prowadzą zajęcia dla osób niepełnopsrawnych, braliśmy też udział w wielu projektach związanych z aktywizacją zawodową takich osób.

Czy mogę zabrać na kurs moje dziecko?

 • Osoby niepełnoletnie nie mogą uczestniczyć w kursach podnoszących kwalifikacje osób dorosłych (jak wskazuje sama nazwa). Jednakże można zabrać dziecko wraz z osobą towarzyszącą, która zapewni dziecku opiekę na czas trwania zajęć. Dzieci do lat dwóch, nie korzystające z posiłków, nie płacą za pobyt w Akademii. Osoba opiekująca się dzieckiem za pobyt płaci zgodnie z ogólnym cennikiem posiłków i noclegów.

Czy można zabrać ze sobą psa, kota?

 • Tak. Dopłata za zwierzątko wynosi 20,00 zł za noc. Dodatkowo 20,00 złotych wynosi dopłata do pokoju jednoosobowego ( z reguły wlaściciel czworonoga nie może być kwaterowany z innymi Gośćmi Akademii). Trzeba zatem liczyć się z dodatkowym wydatkiem 40,00 zł za 1noc. Pies nie może być agresywny w stosunku do innych Gości i zwierząt już przebywających w Akademii. Oczekujemy również sprzątania po czworonogu w obrębie zabytkowego parku

Ilu osobowe są pokoje w Łucznicy, jak wygląda zakwaterowanie, czy w pokojach są łazienki?

 • Dysponujemy 14-nastoma pokojami 4-osobowymi w budynku hotelowym, i kilkoma pokoikami dwu i jednoosobowymi w dworku. Kursanci są kwaterowani z regóły po dwie osoby na pokój, zwłaszcza w dobie pandemii - zgodnie z zaleceniami SANEPID-u. Prysznice i toalety znajdują się w przestrzeni wspólnej.
 • W pokojach 4-osobowych są tylko umywalki.
 • W pokoikach w dworku nie ma umywalek. Prysznice i toalety znajdują się na korytarzu w przestrzeni wspólnej.

No wlaśnie co z pandemią, jakie są obostrzenia w Ośrodku Szkoleniowym?

 • Kwaterunek maksymalnie po dwie osoby na pokój (chyba że te osoby się znają i stale przebywają razem), dezynfekcja rąk przed posiłkami i przed skorzystaniem z serwisu kawowego. Środki do dezynfekcji są przy każdym wejściu do budynku i przed jadalnią. Na kurs prosimy o zabranie swoich masek lub przyłbic ochronnych. Wydzielona jest izolatka i osobna łazienka dla osób poddanych obserwacji. Podczas zameldowania wymagane jest podpisanie oświadczenia o stanie zdrowia Gościa Akademii.