Dzień ze sztuką - wycieczka jednodniowa

 

Wycieczka jednodniowa dla dzieci, młodzieży lub osób dorosłych, realizowana w uroczym i cichym miejscu, z zabytkowym dworkiem oraz pełnym wachlarzem warsztatów do wyboru. Nauce, i wypoczynkowi w Łucznicy sprzyja spokój i szczególna atmosfera, którą tworzy otaczająca nas przyroda. Stary park, którego główne aleje wiodą do leśnych kniei dawnej Puszczy Osieckiej, mnóstwo miejsc do zabaw na świeżym powietrzu oraz wyznaczony teren na zorganizowanie ogniska. Zajęcia oferowane przez Akademię, prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, wśród których znajdują się twórcy i wykładowcy ze znanych uczelni artystycznych. Swoją pracę traktują jak misję, którą wypełniają z najwyższym zaangażowaniem.

W zależności od liczebności grupy, proponujemy kilka warsztatów do wyboru. Zajęcia odbywają się w grupach po 10 osób i trwają przez około 50 min. Po tym czasie następuje zmiana pracowni tak by każdy uczestnik brał udział we wszystkich wybranych wcześniej zajęciach. Warsztaty organizowane w Łucznicy uczą projektowania, tworzenia prac różnymi technikami, rozwijają wyobraźnię i dają uczestnikom wiarę we własne umiejętności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Instruktorów, zajęcia są bezpieczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych

Oprócz ogniska można zamówić pyszny obiad, ugotowany na miejscu, na prawdziwej opalanej drewnem kuchni. Posiłki są przygotowywane ze świeżych i zdrowych produktów. Po wcześniejszym ustaleniu możemy dostosować dietę do indywidualnych potrzeb uczestników. Istnieje także możliwość zamówienia bezmięsnych porcji do ogniska.

W czasie deszczu, lub innych niesprzyjających warunków atmosferycznych, zamiast ogniska proponujemy kiełbaski z grilla przygotowane pod zadaszonym tarasem, którymi uczestnicy mogą się delektować się w pomieszczeniu jadalni lub pod dużym namiotem (w zależności od pory roku). Wszystkie pomieszczenia Ośrodka przystosowane są do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Akademia Łucznica to miejsce, w którym najważniejsza jest tolerancja, akceptacja inności, tradycja, bliskość natury, odtwarzanie i przybliżanie przeszłości przez sztukę tworzenia na naszych warsztatach artystycznych.

 

 

                        W ramach pobytów jednodniowych proponujemy do wyboru warsztaty :

 • Filc - na mokro i na sucho.
 • Ceramika
 • Makrama
 • Papier czerpany
 • Malowania na szkle
 • Decoupage
 • Batik
 • Malowania na torbach
 • Malowania na koszulkach –  na ten warsztat uczestnicy wyjątkowo muszą przywieźć własne ubrania do ozdobienia.
 • Warsztat mydlany
 • Formy przestrzenne, metal-drewno                               

           Przykładowy plan pobytu (grupa 40 os.) :

 • 9:30 przyjazd grupy do Łucznicy, własne drugie śniadanie w sali kominkowej dworu (kawa , herbata gratis).
 • 10:00 Podział uczestników na 4 grupy 10 osobowe, rozpoczęcie zajęć warsztatowych w 4 pracowniach (rotacja uczestników po każdej godzinie zegarowej)
 • 14:00 zakończenie zajęć warsztatowych
 • 14:00-16:00 ognisko (pobyt po zajęciach można wydłużyć lub skrócić)

            WAŻNE:  Prosimy, aby dzieci przywiozły na zajęcia fartuch , który zabezpieczy odzież przed zabrudzeniem.

                            W przypadku różnych zdarzeń losowych dotyczących instruktorów, Stowarzyszenie Akademia Łucznica zastrzega   sobie prawo do zmiany, wybranych przez grupę, zajęć.

 

 

Cennik:                            (UWAGA: od października 2022 nastąpi zmiana cennika, szczegóły wkrótce )

80,00 zł / os. Warsztaty rękodzieła artystycznego
15,00 zł / os. Ognisko lub grill ( kiełbaski, musztarda, ketchup, pieczywo, kawa, herbata)

30,00 zł / os. Obiad dwudaniowy (zupa, II danie, kompot, owoc)
10,00 zł / os. Zupa + kompot
20,00 zł / os. II danie + kompot

Wykonane prace są zabierane przez uczestników po zajęciach,  lub są dostarczane bez  dodatkowych opłat przez Akademię pod wskazany adres (jeżeli nie mogą być zabrane od razu).
 

Wstępnej rezerwacji konkretnego terminu można dokonać dzwoniąc na numer telefonu:
502-364-517 lub (25) 623-14-08. Następnie, ustalając kolejne szczegóły pobytu grupy, należy kontaktować się drogą mailową.

Dokonując potwierdzenia  rezerwacji poprzez wpłatę zaliczki, proszę w tytule przelewu wpisać koniecznie datę zaplanowanej wycieczki, np: „Szkoła nr 1 Otwock  1.03.2021″

Dane do przelewu:
STOWARZYSZENIE „AKADEMIA ŁUCZNICA”, Łucznica 10, 08-440 Pilawa
Santander Bank Polska Nr 63 1090 2590 0000 0001 3239 4842

Biuro czynne pon – pt w godz. 8:00-15:00

tel: (25) 623-14-08  lub  502-364-517

[email protected]