Dzień ze sztuką - wycieczka jednodniowa

 

Wycieczka jednodniowa dla dzieci, młodzieży lub osób dorosłych, realizowana w uroczym i cichym miejscu, z zabytkowym dworkiem oraz pełnym wachlarzem warsztatów do wyboru. Nauce, i wypoczynkowi w Łucznicy sprzyja spokój i szczególna atmosfera, którą tworzy otaczająca nas przyroda. Stary park, którego główne aleje wiodą do leśnych kniei dawnej Puszczy Osieckiej, mnóstwo miejsc do zabaw na świeżym powietrzu oraz wyznaczony teren na zorganizowanie ogniska. Zajęcia oferowane przez Akademię, prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, wśród których znajdują się twórcy i wykładowcy ze znanych uczelni artystycznych. Swoją pracę traktują jak misję, którą wypełniają z najwyższym zaangażowaniem.

W zależności od liczebności grupy, proponujemy kilka warsztatów do wyboru. Zajęcia odbywają się w grupach po 10 osób i trwają przez 1 godzinę zegarową, z rotacją uczestników po upływie godziny, tak by każdy brał udział we wszystkich wybranych wcześniej zajęciach. Podczas pracy, dzieci znajdują się pod całkowitą opieką instruktorów, którzy wypełniają ich czas ucząc swoich podopiecznych różnych technik artystycznych. W tym czasie Nauczyciele i Wychowawcy grupy mogą wziąć udział nieodpłatnie w warsztatach lub udać się do dworku na kawę i poczęstunek. Warsztaty organizowane w Łucznicy uczą projektowania, tworzenia prac różnymi technikami, rozwijają wyobraźnię i dają uczestnikom wiarę we własne umiejętności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Instruktorów, zajęcia są bezpieczne dla dzieci i osób niepełnosprawnych

Oprócz ogniska można zamówić pyszny obiad, ugotowany na miejscu, na prawdziwej opalanej drewnem kuchni. Posiłki są przygotowywane ze świeżych i zdrowych produktów. Po wcześniejszym ustaleniu możemy dostosować dietę do indywidualnych potrzeb uczestników. Istnieje także możliwość zamówienia bezmięsnych porcji do ogniska.

W czasie deszczu, lub innych niesprzyjających warunków atmosferycznych, zamiast ogniska proponujemy kiełbaski z grilla przygotowane pod zadaszonym tarasem, którymi uczestnicy mogą się delektować się w pomieszczeniu jadalni lub pod dużym namiotem (w zależności od pory roku). Wszystkie pomieszczenia Ośrodka przystosowane są do przyjmowania osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Akademia Łucznica to miejsce, w którym najważniejsza jest tolerancja, akceptacja inności, tradycja, bliskość natury, odtwarzanie i przybliżanie przeszłości przez sztukę tworzenia na naszych warsztatach artystycznych.

 

 

                        W ramach pobytów jednodniowych proponujemy do wyboru warsztaty :

 • Filc – pozwól się wprowadzić w świat wełny i filcowania, techniką na mokro i na sucho.
 • Ceramika – ten przyjazny materiał pozwoli Ci w pełni wykorzystać wyobraźnię, stworzysz dzieło które może przetrwać tysiące lat.
 • Makrama – wielu uczestników wiąże tu swój pierwszy w życiu supeł. To nauka wiązania węzłów które zbudują formy biżuteryjne lub breloczki, z kolorowych nitek i kordonków.
 • Papier czerpany – zaczerpnij sitem z wody, patrz jak powstaje papier. Posiądź wiedzę tworzenia materiału na którym oparta jest nasza cywilizacja.
 • Malowania na szkle – tradycyjną ludową technikę łączymy z nowoczesnymi materiałami
 • Decoupage – ozdabiaj przedmioty codziennego użytku, nadaj im unikatowy charakter.
 • Batik – kontroluj woskiem barwienie tkaniny, by uzyskać niezwykły i kolorowy obraz.
 • Malowania na torbach – nauczymy Cię tworzyć i wykorzystywać szablony, porządna torba na zakupy każdemu się przyda.
 • Malowania na koszulkach – podobnie jak na torbach, zaczniemy od nauki tworzenia szablonów. Jednak na ten warsztat uczestnicy wyjątkowo muszą przywieźć własne ubrania do ozdobienia.
 • Warsztat mydlany – nowe spojrzenie na tak codzienny przedmiot jak mydło : jak powstaje, co daje mu kolor, konsystencję, zapach? Okazuje się że tym razem TY

           Przykładowy plan pobytu (grupa 40 os.) :

 • 9:30 przyjazd grupy do Łucznicy, własne drugie śniadanie w sali kominkowej dworu (kawa , herbata gratis)
 • 9:45 Spotkanie z przewodnikiem, krótkie oprowadzenie po zabytkowym parku, poznanie historii miejsca.
 • 10:00 Podział uczestników na 4 grupy 10 osobowe, rozpoczęcie zajęć warsztatowych w 4 pracowniach (rotacja uczestników po każdej godzinie zegarowej)
 • 14:00 zakończenie zajęć warsztatowych
 • 14:00-16:00 ognisko (pobyt można wydłużyć lub skrócić)

           

 

 

Cennik:

60,00 zł / os. Warsztaty rękodzieła artystycznego
10,00 zł / os. Ognisko lub grill ( kiełbaski, musztarda, ketchup, pieczywo, kawa, herbata)

30,00 zł / os. Obiad dwudaniowy (zupa, II danie, kompot, owoc)
10,00 zł / os. Zupa + kompot
20,00 zł / os. II danie + kompot

Wykonane prace są zabierane przez uczestników po zajęciach,  lub są dostarczane bez  dodatkowych opłat przez Akademię pod wskazany adres (jeżeli nie mogą być zabrane od razu).
Poza pomieszczeniami pracowni artystycznych, posiadamy wygodne sale do prowadzenia innych zajęć (szkoły w trakcie wycieczki jednodniowej mogą w nich zrealizować spotkania z psychologiem, programy z dziedziny profilaktyki, itp.)

Rezerwacji konkretnego terminu można dokonać dzwoniąc na numer telefonu:
502-364-517 lub (25) 623-14-08

Dokonując potwierdzenia  rezerwacji poprzez wpłatę zaliczki, proszę w tytule przelewu wpisać koniecznie datę zaplanowanej wycieczki, np: „Szkoła nr 1 Otwock  1.03.2021″

Dane do przelewu:
STOWARZYSZENIE „AKADEMIA ŁUCZNICA”, Łucznica 10, 08-440 Pilawa
Santander Bank Polska Nr 63 1090 2590 0000 0001 3239 4842

Biuro czynne pon – pt w godz. 8:00-15:00

tel: (25) 623-14-08  lub  502-364-517

[email protected]