Techniki fotografii analogowej - kurs

 • 12.10.2020, 16:36 (aktualizacja 12.10.2020, 16:41)
Koszt: 1250,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy) Szkolenie poprowadzi: Robert Grylak W kursie może uczestniczyć 6 osób.

Na kurs zapraszamy  wszystkich, którzy chcą robić lepsze zdjęcia, chcą poznać możliwości  jakie daje fotografia, a także przeżyć przygodę z tradycyjną fotografią w ciemni.
Kurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak  instruktorów, animatorów kultury, prowadzących lub chcących prowadzić zajęcia z dziećmi, młodzieżą , dorosłymi czy  osobami niepełnosprawnymi.

Celem kursu jest opanowanie podstawowych technik fotografowania, pracy w ciemni i tworzenia odbitek na papierze. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą solidne podstawy do  rozpoczęcie samodzielnej pracy z aparatem fotograficznym oraz otworzą możliwość  dalszego doskonalenia na kursach, warsztatach i plenerach fotograficznych.

Program kursu:

 1. Omówienie zasad bezpieczeństwa  pracy i sposobu jej organizacji w pracowni
 2. Wykład: wstęp do fotografii – prezentacja multimedialna
 3. Poznanie narzędzia jakim jest aparat fotograficzny.
 4. Poznanie technik fotografii analogowej .
 5. Nabycie umiejętności komponowania obrazu fotograficznego
 6. Podstawy pracy z lustrzanką małoobrazkową 35mm.
 7. Podstawy pracy w ciemni fotograficznej
 8. Tradycyjne techniki fotograficzne: Camera Obscura-fotografia otworkowa, fotogramy, cyjanotypia.
 9. Ćwiczenia praktyczne

Co zabrać na kurs, czyli informacje praktyczne:­

 1. Wygodne ubranie i obuwie, najlepiej z bieżnikiem żeby się  nie ślizgały.
 2. Pracownie są jesienią i zima ogrzewane, ale ubranie warto dopasować do pory roku.
 3. Notes
 4. Aparat fotograficzny (jeśli jest), opcjonalnie statyw, lampa, wymienne obiektywy. Laptop.

Harmonogram szkolenia:

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.14:30, pierwsze warsztaty od 15:00 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W piątym dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. Ponieważ poprzedniego dnia zajęcia kończą się późno, daje to możliwość noclegu i wracania do domu dziennymi pociągami. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Podstawa programowa szkolenia obejmuje więc  42 godziny dydaktyczne (po 45 min), czyli 31 godzin zegarowych.


Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00057/2017.

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 r., poz. 652)
Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.


Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK


Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 300,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu: Konto bankowe
Santander Bank Polska
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Marianna Kowalska  kurs Fotografii 5-10.01.2020”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu.

Serdecznie zapraszamy.

__2

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe