Patchwork i aplikacje, warsztaty

 • 15.12.2021, 13:45 (aktualizacja 03.02.2022, 10:41)
Patchwork i aplikacje, warsztaty
Koszt: 1500,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi) Szkolenie poprowadzi: Marzanna Groblewska W kursie może uczestniczyć 6 osób.

Patchwork to metoda szycia, w której zszywa się małe kawałki materiału (o podobnych geometrycznie kształtach, np. patchwork z kawałków trójkątnych) w większą całość, tworząc nowy wzór.

Kurs adresujemy do osób, które planują poprzez naukę tego rękodzieła rozwinąć swoje kompetencje, pasje i umiejętności. Szycie patchworków doskonale sprawdza się w pracy z dziećmi, dorosłymi oraz osobami niepełnosprawnymi jako ciekawa, wszechstronna i oryginalna forma spędzania czasu.

Zapraszamy więc osoby indywidualne, artystów, oraz instruktorów, nauczycieli, animatorów kultury, jak również osoby pracujące w świetlicach , czy też w warsztatach terapii zajęciowej.

Unikatowym walorem naszego kursu jest fakt, że spotykają się na nich ludzie z interdyscyplinarnych środowisk, dzięki czemu wciąż odkrywamy nowe możliwości i wartości wynikające z pielęgnowania tej sztuki.

Uczestnicy kursu opanują podstawowe umiejętności potrzebne do samodzielnego zaprojektowania oraz wykonania wyrobów w technice patchworku. Nabędą oni lub rozwiną umiejętność szycia ręcznego oraz maszynowego. Opanują technikę pracy z narzędziami specjalistycznymi takimi jak noże krążkowe, szablony i skalowane podkładki. Wyrobią sobie umiejętność szybkiego krojenia i szycia.

Poznają zasady pracy z gotowym wzorem oraz poznają technikę tworzenia własnych wzorów i szablonów. Zapoznają się z bogatą biblioteczką tradycyjnych klasycznych wzorów oraz wykonają samodzielnie pracę metodą LOG KABIN, TRIK KARCIANY itp. Poznają sposoby łączenia warstw, pikowania, wykończenia patchworku oraz wzbogacania go przy pomocy aplikacji. Odkryją możliwości wykorzystywania techniki patchworku w ubiorze, wystroju wnętrz, oraz poznają jego walory w pracy z grupą.

Program:

 1. Zapoznanie z wyposażeniem pracowni oraz BHP pracy
 2. Historia Patchworku . Zapoznanie z literatura przedmiotu
 3. Obsługa maszyn i narzędzi krawieckich- ćwiczenia
 4. Materiałoznawstwo .Podstawy projektowania
 5. Wykonanie indywidualnych projektów według tradycyjnych wzorów
 6. Zapoznanie i opanowanie technik szybkiego krojenia i szycia
 7. Poznanie metod łączenia modułów , szycie górnej warstwy
 8. Podstawy aplikacji i innych technik dekoracyjnych
 9. Łączenie warstw, pikowanie
 10. Metody wykańczania patchworku
 11. Podsumowanie, weryfikacja wiedzy i umiejętności. Przykłady wszechstronnego wykorzystania patchworku w sztuce, dydaktyce oraz działaniach społecznych i kulturowych

Prace wykonane na kursie są własnością uczestników. Uczestnicy kursu na miejscu otrzymują wszystkie potrzebne materiały i narzędzia. Prosimy o zabranie ubrania z którego łatwo strzepuje się nitki…

Harmonogram szkolenia:

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W piątym dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. Ponieważ poprzedniego dnia zajęcia kończą się późno, daje to możliwość noclegu i wracania do domu dziennymi pociągami. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Podstawa programowa szkolenia obejmuje więc  42 godziny dydaktyczne (po 45 min), czyli 31 godzin zegarowych.


Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00057/2017.


Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.


Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK


Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 300,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu: Konto bankowe
Santander Bank Polska
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Marianna Kowalska  kurs Batik 5-10.01.2020”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu.

Serdecznie zapraszamy.

__2

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.