Lampy Tiffaniego - kurs

 • 14.10.2020, 14:33 (aktualizacja 18.03.2022, 00:19)
Lampy Tiffaniego - kurs
Każdy uczestnik wykonuje i zabiera ze sobą lampę wykonaną podczas kursu z wybranego przez siebie wzoru.

Koszt: 3100,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy)
W cenie kursu ujęta została żeliwna podstawa do lapmy o wartości 350,00 zł. W przypadku wyboru przez kursanta większej podstawy, konieczna może się okazać dopłata w wysokości 50- 150 złotych.
Szkolenie poprowadzi: mgr sztuki Aleksandra Herisz
W kursie mogą uczestniczyć 4 osoby.

Na kurs zapraszamy osoby, które ukończyły przynajmniej kurs I stopnia oraz tych, którzy potrafią już bardzo dobrze ciąć szkło. Kurs rozpocznie się egzaminem sprawdzającym biegłość kursanta w cięciu szkła. Stosownie do jego wyniku zostanie dobrany poziom trudności wykonywanej lampy.

Kurs skierowany jest zarówno do amatorów, jak artystów chcących prowadzić pracownie witrażu lub realizować własne pasje, albo do osób, które pragną samodzielnie wykonać lampę witrażową.

Celem kursu jest opanowanie techniki wykonywania lamp witrażowych. Umiejętności zdobyte podczas kursu dadzą podstawy do rozpoczęcie samodzielnego wykonywania lamp witrażowych. Lampy wykonane własnoręcznie przez Kursantów pozostają ich własnością. Natomiast praca wykonana wspólnie, pozostaje w Łucznicy.

Program kursu:

 1. Historia lamp Tiffaniego
 2. Projektowanie lamp
 3. Przygotowanie wzoru na lampę
 4. Wycinanie, dopasowywanie elementów ze szkła
 5. Lutowanie – montaż lamp na kopule
 6. Wybór żeliwnej podstawy pod lampę
 7. Patynowanie i wykończenie lamp
 8. Realizacja wspólnego projektu lampy
 9. Każdy z uczestników tworzy własną lampę z wybranego przez siebie wzoru

Każdy uczestnik wykonuje i zabiera ze sobą lampę wykonaną podczas kursu z wybranego przez siebie wzoru oraz współtworzy lampę, która zostaje w naszej pracowni.

Na kurs prosimy zabrać

 1. Wygodne ubranie robocze i obuwie na płaskim obcasie, najlepiej z bieżnikiem żeby się nie ślizgały
 2. Blok techniczny formatu A3
 3. Ołówek, kredki itp. (przybory do tworzenia własnych projektów)
 4. Nóż do cięcia szkła

W dobie trwania pandemii, prosimy wszystkich uczestników o zabranie na kurs własnej, pełnotwarzowej przyłbicy. Zapewni ona ochronę podczas pracy zarówno przed wirusem, jak i odpryskami szkła.

 

Harmonogram szkolenia:
Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.15:00, pierwsze warsztaty od 15:15 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W jedenastym  dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie.  Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

 

Cenrum Kształcenia Ustawicznego Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00148/2021.

Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 r., poz. 652)
Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.


Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.


Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK


Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 300,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu: Konto bankowe
Santander Bank Polska
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Marianna Kowalska  kurs Witraż Lampy 5-10.01.2020”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu.

Serdecznie zapraszamy.

__2

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe