
Koszt: 1150,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy)
Szkolenie poprowadzi: Lidia Głażewska Dańko
W kursie może uczestniczyć 8 osób.
Zajęcia teoretyczne
Porozmawiamy:
- o potrzebach i możliwościach dziecka na różnych etapach rozwoju emocjonalnego, poznawczego i sensorycznego ze szczególnym uwzględnieniem dzieci małych od 0-5 lat.
- o roli koloru w otoczeniu dziecka
- o poznawaniu świata poprzez dotyk i roli faktury różnych materiałów
- jakie zabawki lubią dzieci – pierwsze zabawki sensoryczne, manipulacyjne, edukacyjne, misie, lalki, klocki, miękkie książki, makatki
Wymienimy się obserwacjami i doświadczeniami.
Zajęcia praktyczne przygotowawcze
- poznamy zasady szycia czyli najpierw myśleć, potem robić: wykroje, kolejność krojenia, szycia i łączenia w całość poszczególnych elementów.
– poznamy i wyćwiczymy techniki szycia: zszywanie płaskie na lewej stronie, aplikacja, łączenie ściegiem satynowym, stebnowanie i pikowanie maszynowe i ręczne, kiedy używać rzepów, pętelek, guzików, suwaków, jak i czym wypychać formy przestrzenne, jak wykończyć pracę.
Od pomysłu do realizacji
- szyjemy zabawki najprostsze – płaskie formy, lekko wypchane włókniną, stebnowanie, naszywanie, aplikacje itp.
- rozgrzewka 3D – ćwiczymy na prostych przestrzennych formach geometrycznych
- szyjemy bardziej skomplikowane formy – ćwiczymy przełożenie płaskich wykrojów na formy przestrzenne i odwrotnie.
- projektujemy własne zabawki, planujemy kolejność działań, wycinamy, szyjemy, wypełniamy i wykańczamy pracę.
Prezentacja powstałych prac, podsumowanie, co nam się udało zrobić, a co sprawiło szczególną trudność.
Akademia Łucznica jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych pod numerem 2.14/00057/2017.
Informujemy, iż uczestnicy szkoleń otrzymają zaświadczenia o ukończeniu kursu, zgodne z dokumentacją programową na podst. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz.U. z 2019 r., poz. 652)
Dyplomy zaświadczają o podniesieniu kwalifikacji zawodowych kursanta w dziedzinie rzemiosła artystycznego i uprawniają do samodzielnego prowadzenia pracowni rękodzieła artystycznego.
Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).
Ważne informacje dla uczestników szkolenia:
Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa – Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.
Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:
Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 300,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.
Dane do przelewu: Konto bankowe
Santander Bank Polska
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10 08-440 Pilawa
W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np: „Marianna Kowalska kurs Zabawka Miękka 5-10.01.2020”
Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu.
Serdecznie zapraszamy.