Kurs rysunku i malarstwa od podstaw 13-18.02.2023 r

  • 02.05.2022, 12:41
Kurs rysunku i malarstwa od podstaw  13-18.02.2023 r
Koszt: 1500,00 zł (W tym materiały, wyżywienie i noclegi w Ośrodku w Łucznicy) Szkolenie poprowadzi: Małgorzata Myszka W kursie może uczestniczyć 8 osób.

 

RYSUNEK od podstaw.

Zagadnienia: charakterystyka wybranych technik, kompozycja, zagadnienie światłocienia,
ćwiczenia walorowe, kontrast,  podstawy perspektywy, martwa natura, ćwiczenia, szkic wstępny i studium z natury w wybranych technikach, małe i duże formaty.
Techniki: ołówek, węgiel, sepia.

MALARSTWO od podstaw.

Zagadnienia: wprowadzenie – charakterystyka wybranych technik malarskich; koło barw, barwy ciepłe i zimne, podstawowe i pochodne, dopełniające, sposoby łączenia kolorów, laserunek, perspektywa barwna (powietrzna), studium z natury.
Technika: malarstwo akrylowe na płótnie.


Kurs prowadzi Małgorzata Myszka. Malarka, rysowniczka, twórczyni batiku.
Absolwentka Wydziału Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie (dyplom 2005 r. pod kierunkiem dr hab. Antoniego Fałata ) oraz Podyplomowego Studium Pedagogicznego na warszawskiej ASP.
Wiceprezes Stowarzyszenia „Akademia Łucznica” . Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Brała udział w wystawach malarstwa, batiku i rysunku – wystawy indywidualne i zbiorowe.


Co zabrać na kurs, czyli informacje praktyczne:

  • ­ spodnie i bluza/flanelowa koszula, fartuch itp. których nie szkoda pobrudzić farbami.

Harmonogram szkolenia:

Kurs rozpoczynamy obiadem o godzinie 14:00 pierwszego dnia (ale można przyjechać i zakwaterować się wcześniej). Spotkanie organizacyjne o godz.14:30, pierwsze warsztaty od 15:00 do 18:00. Potem zapraszamy na kolację.

W kolejnych dniach:
8:30 śniadanie
9:30-13:30 warsztaty – I blok 4 godzinny
13:30 Obiad i przerwa
15:00 – 18:00 warsztaty – II blok 3 godzinny
18:00 kolacja

W piątym dniu kursu,  po kolacji, organizujemy wystawę wykonanych prac i uroczyste wręczenie dyplomów. Ostatniego dnia nie ma zajęć warsztatowych, a ostatnim posiłkiem jest śniadanie. Ponieważ poprzedniego dnia zajęcia kończą się późno, daje to możliwość noclegu i wracania do domu dziennymi pociągami. Kursanci są odwożeni na dworzec w Pilawie we wskazanym przez Siebie czasie, wybierając dogodne połączenia kolejowe.

Podstawa programowa szkolenia obejmuje więc  42 godziny dydaktyczne (po 45 min), czyli 31 godzin zegarowych.


 


 

Uczestnikom kursu zapewniamy pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, kawa, herbata) noclegi i materiały których będą Państwo używać w trakcie warsztatów. Kursanci są zakwaterowani na miejscu, na terenie ośrodka szkoleniowego. Zapewniamy przejazd na trasie Pilawa PKP – Łucznica – Pilawa PKP samochodem Akademii. Prace wykonane przez kursantów pozostają ich własnością (wyjątkiem może być wykonanie pracy zbiorowej).

Ważne informacje dla uczestników szkolenia:

Osoby dojeżdżające pociągiem prosimy o wpisanie tej informacji w karcie zgłoszeniowej oraz godziny przyjazdu do stacji Pilawa. Prosimy także o kontakt pod numerem telefonu 502 364 ­517 na 60 minut przed planowanym przyjazdem do stacji Pilawa. Gwarantujemy wówczas transport na trasie Pilawa –  ­ Łucznica.
Osobom planującym podróż samochodem, zwracamy uwagę na fakt istnienia dwóch miejscowości o nazwie Pilawa w województwie Mazowieckim. Natomiast Łucznica jest tylko jedna.


Aby zapisać się na to szkolenie prosimy o zapoznanie się z klauzulą RODO dotyczącą przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Kartę zgłoszeniową proszę pobrać z tej strony:

KARTY ZGŁOSZENIOWE – LINK

 


Po wysłaniu karty zgłoszeniowej, prosimy o dokonanie przelewem wpłaty zadatku w wysokości 300,00 złotych. O uczestnictwie w kursie zadecyduje kolejność wpłat zadatków. Osoby które spóźnią się z wpłatą wymaganego zadatku, będą mogły go przeznaczyć na następne szkolenie tego typu, lub otrzymają zwrot na konto bankowe z którego dokonano wpłaty.

Dane do przelewu: Konto bankowe
Santander Bank Polska
63 1090 2590 0000 0001 3239 4842
Stowarzyszenie Akademia Łucznica
Łucznica 10    08-440 Pilawa

W tytule przelewu proszę wpisać: imię i nazwisko uczestnika kursu, nazwę i datę kursu lub warsztatu.
Np:  „Janina Kowalska  kurs Rysunku i malarstwa 5-10.01.2020”

Uwaga: przed wysłaniem zadatku prosimy o kontakt (502 364 517) w celu potwierdzenia dostępnych miejsc na szkoleniu. Serdecznie zapraszamy.

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe